Çözümler

gelecek İÇİN özgün çözümler

Afet-Olağanüstü
Durum Çözümleri

Yedekleme
Çözümleri

Data Center
Çözümleri

Afet-Olağanüstü Durum Çözümleri


Artık yüksek hızların çağını yaşarken bilgiye erişimde en küçük aksamaya tahammülün olmadığı reddedilemez bir gerçek. Bu nedenle artık her firmanın afet ve olağanüstü durum senaryolarını planlayıp tüm datalarını ve ağlarını yedeklemesi gerekmektedir.

Ancak bu gereksinim güvenlik ve süreklilik açısından zorunluluk olmasına rağmen maliyet olarak yatırımcıya ağır bir yük getirmektedir. Bu noktada maliyetleri azaltmanın tek yolu tecrübeli partnerle iyi bir tasarımdan geçmektedir.

Sizlere minimum maliyet ve maksimum efektiflik sağlayacak tasarımlarla afet ve olağanüstü durum planlamada çözümlerimizle her zaman yanınızdayız.

Yedekleme Çözümleri


İçinde bulunduğumuz dönem gereği teknoloji ve data hayatımızın en önemli parçası haline gelmiştir.

Bununla birlikte bu hızın korunması ve sürekliliğin sağlanması için bu dataların ve ağların yedeklenmesi hayati önem arz etmektedir. Bu konuda en uygun maliyetli ve en efektif çözümlerimiz ile 7/24 yanınızdayız.

Data Center Çözümleri


Data Center çözümleri verileri depolamak ve güvenlikli kılmak üzere oluşturulmaktadır.

CM İletişim olarak; ağ altyapısı, güvenlik altyapısı, iklimlendirme altyapısı, enerji ve elektrik altyapısı temel bölmelendirmeleri ile ANSI/TIA/EIA-942 standartları gereğince talep edilen farklı “tier” seviyelerinde fiziksel çözümlerin yanı sıra ihtiyaçlar gereğince de donanım ve yapısal kablolama çözümleri sunmaktayız.